نتایج جستجو برای عبارت :

انیس النفوس

‏مستمندیم، نگاهِ کرمت ما را بس...‌
‏السلام علیک یا انیس‌النفوس..
عید همگی مبارک باشه:)
مشهدی‌ها واسه ما دعا کنن که ایشالله ما هم بتونیم بیایم
پ.ن:
ولی قشنگ میشد مثله دوران بچگی واسه اونایی که اسمشون رضا هست هر سال جایزه بدن مثلا سفر مشهد

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

انیس النفوس یعنی کسی که انیس و مونس ماست، کسی که همدم ماست و حتی از پدر و مادر و برادر و خواهر و دوست و آشنا و…. حرف های ما رو بهتر میشنوه و از همه بهتر درکمون میکنه یک کلام ؛ انیس النفوس یعنی ر
حاج شیخ جعفر مجتهدی قدس الله: در هر کجای عالم که قلباً حضرت رضا علیه السلام را صدا بزنید و به ناحیّه ی مقدّسه ی ایشان توجه کنید آن بزرگوار سریعاً نظر می کنند، و این معنای حقیقی کلمه ی 《 انیس النّفوس》 است.

لاله ای از ملکوت جلد دوم صفحه۲۹۰
رب ادخلنی فی لجته بحر احدیتک و طمطام یم وحدانیتک وقونی بقوت سطوت سلطان فردانیتک حتی اخرج اسما قضا سعته رحمتک وفی وجهی لمعات برق القرب من آثار حمایتک مهیبا بهیبتک وتزکیتک والبسنی خلع العزت و القبول و سهل لی مناحج الوصلت والوصول وترجنی تباج الکرامت والوقار والف بینی و بین احبائک فی دار الدنیا ودار القرار وارزقنی من نور اسمک هیبت وسطوت تنقاد لی القلوب والارواح وتضع لدی النفوس والاشباح یا من ذلت له رقاب الجبابرت وخضعت لدیه اعناق الاکاسرت لا
                               لا اله اله الله سبحان ذی العزة و العظمة
بسم الله الرحمن الرحیم
یا جالی الاحزان و یا موسع الضیق و یا اولی بخلقه من انفسهم ویا فاطر تلک النفوس و ملهمها فجور ها و
التقوی نزل بی یا فارح الهم هم ضقت به ذرعا و صدا حیم خشیت ان اکون عرض فتنة یا الله و بذکرک
تظمئن القلوب یا مقلب القلوب قلب قلبی من الهموم الی الروح و الدعة و لا تشغلنی عن ذکرک بترکک ما
بی من الهموم انی الیک متفرغ اسالک باسمک الذی لا یوصف الا بالمعنی لکتما
گفتی: ما خَلَقتُ الجِنَّ وَ الإنس إلّا لِیعبدونی
جنّ و انس را خلق کردم تا عبد من باشند و مرا عبودیت کنند.
گفتند: لِیعبدونی أو لِیعرفونی
عبودیت کنند، یعنی معرفت پیدا کنند؛ بشناسند.
چون خودت گفتی: إنّی کنتُ کنزاً مَخفیّاً فأحببتُ أن اُعرَف 
 من گنج نهان بودم، دوست داشتم شناخته بشم؛ منو بشناسند و بمن معرفت پیدا کنند.

گفتند: مَن عَرَفَ نفسَهُ فقد عرفَ رَبَّه
هرکس « نفس» خودش رو بشناسه، ربّ خودش رو شناخته.
می گم: نفس، ینی جان.
کاملترین، بالاترین
‏کبوترانه هوای تو را پر دارم....
پ.ن:
عیدتون دوباره مبارک باشه
اگه وقت دارید یه دور سرچ بزنید چجوریاست که همه‌ی امامان رئوف و مهربون هستن ولی به امام رضا ع لقب رئوف دادن و معنی انیس النفوس یعنی چی
یه راهنمایی بخوام کنم شما در نظر بگیرید که واسه همه‌ی ائمه زیارت‌هایی که واسشون نوشته شده میگن ایستاده باشید ولی زیارت امام رضا ع قربونش برم میگه بعد از زیارت اولیه بیاید بالای سر مبارک بشینید و سفره‌ی دلتون رو از هرچی باز کنید و ایشون همه رو گوش م
إن مشاهد الرحمة والرأفة التی یعیشها الزائر خلال أسبوع فی مسیرة الأربعین أكثر فی كمّها وكیفها ممّا یشاهده الغربی فی بلده خلال عام.وأنّى للثقافة الرأسمالیّة والفكر الأومانی القائم على الأنانیّة وأصالة اللّذة أن یبلور فی الإنسان الخصال الإنسانیة النبیلة كالرحمة والرأفة والإیثار والجود والسخاء؟!مهما غُلّفت الأخلاقُ التجاریّة بغلاف مكارم الأخلاق فإنها لا تترك فی النفوس أثرها، بل تدع أبناء بیئتها البائسة متعطشین إلى جرعة أخلاق حقیقیة غی

جهت برکت:بعداز تلاوت هر آیه سوره الشمس بگو شمس الشموس ویا انیس النفوس ادرکنی که به آب و نمک بدمید و آب را خورده نمک را نگه دارید((60 ))
بسم الله الرحمن الرحیم
حوامیم ( یعنی سوره های غافر و فصلت و شوری وزخرف و جاثیه ودخان واحقاف) مغز قران هستند حوامیم هفت تا است و در های دوزخ هفت به نام های جهنم و حطمه و لظی و سعیر و سقر  وهاویه و جحیم که روز قایمت هر سوره آید وبر دری از این در ها بایستد و رها نکند که هیچ خواننده این سوره ها اورا به دوزخ برند این حوا
میلاد امام رضا علیه السلام بر همه محبان و شیعیان تبریک عرض می کنیم.

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

دریافتمدت زمان
یکی از زیارات معتبر ک تأکید فراوان شده بر قرائتش، زیارت جامعه کبیره است.
جامعه، یعنی جمع کننده.
این زیارت، مرا با چه چیز یا چه کسانی جمع می کند؟چرا مقام جمع تا بدین حد مهم است؟
آیا جامعه کبیره، یوم الجمع، یوم الجُمُعة می توانند نسبتی داشته باشند؟
حتی نماز، جماعتش فضیلت دارد.
و حضرت صاحب الزمان روحی فداه، مظهر اسم « ألجامع » حق تعالی می باشند. 
مقام جمع انبیا.
مقام جمع اولیا و اوصیا.
مقام جمع تمامی انسانها.

عبارتی در زیارت جامعه ک
 در کتاب جنات الخلود مرحوم
خاتونآبادی این حرز را منتسب به حضرت امام محمد باقرعلیه السلام ضبط کرده است: اللهم
یا نور
السموات والارض جمیعا یا من خضع لنوره کل جبار و ذل لهیبته اهل الانظاروهمد و لبد
جمیع الاشرار خاضعین خاشعین لاسماء
رب العالمین حجبت عنی ضرور جبار الهوی و مسترقی السمع من السماء و حلال المنازل و
الدیار و المتغیبین بالاشجار و البارزین فی
اظهار النهار حجتکم و رجوتکم معاشر الجن و الانس و الشیاطین باسماء الملک الجبار
العظیم القهار
باب سوم: در بیان محافظت اخلاق حمیده از بیرون رفتن از حد اعتدال، و معالجات کلیه در ازاله ذمائم اخلاق و احوال، از آنچه تخصیص ندارد به بعضى صفات و اعمال، و آنچه متعلق است به این منوال، و در آن چند فصل است:
فصل اول: حفظ تعادل اخلاق حمیده
بدان که از براى کسب فضائل صفات، و محاسن ملکات، ترتیبى است لایق که تجاوز از آن نباید نمود.و توضیح این کلام آن است که: شکى نیست که هر چه از مرتبه اى به مرتبه دیگر منتقل مى شود، حرکت مى کند از مرتبه اولى به ثانیه.و حرکات
باب_سوم: در بیان محافظت اخلاق حمیده از بیرون رفتن از حد اعتدال، و معالجات کلیه در ازاله ذمائم اخلاق و احوال، از آنچه تخصیص ندارد به بعضى صفات و اعمال، و آنچه متعلق است به این منوال، و در آن چند فصل است:
فصل اول: حفظ تعادل اخلاق حمیده
بدان که از براى کسب فضائل صفات، و محاسن ملکات، ترتیبى است لایق که تجاوز از آن نباید نمود.و توضیح این کلام آن است که: شکى نیست که هر چه از مرتبه اى به مرتبه دیگر منتقل مى شود، حرکت مى کند از مرتبه اولى به ثانیه.و حرکات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها