نتایج جستجو برای عبارت :

ی-عربی-ملا باسم

مداحی زیبای استدیویی (هایمهدی) حاج ملا باسم کربلایی
قبل از شروع ماه حزن و اندوه آل البیت {عصمت وطهارت} وتمام شیفتگان(محرم الحرام)، حاج ملا باسم کربلایی در صدد این برآمد که توسلی به امام عصر{عج الله تعالی فرجه}شود و از أحوال ایشان در ماه محرم برای ما، قطری از دریای خون آلود دل حضرتش؛بیان کند.
ادامه مطلب
کلیپ «بعی کربلایی» که توسط «الحاج باسم الکربلایی» اداء شده است، در کانال ما در پیامرسان قدرتمند بومی «ایتــا» به این نشانی بارگزاری شده است. ذیلاً متن این نوحه را خدمت شما عاشقان اباعبدالله -علیه السلام- تقدیم می کنیم.
طبعی کربلائی... و استمع ندائی
للموت و افتخر خادم یسمونی...للموت کربله شایلها بعیونی
ادامه مطلب
چرا امیر المومنین علیه السلام فرزند خود را عثمان نام نهادند؟
آیا امیر المومنین علیه السلام اسم فرزند گرامیشان را به علت محبت عثمان یا وحدت با غاصبین عثمان گذاشتند؟
این روزا زیاد می‌بینیم نواصب برای اثبات محبت امیر المومنین به خلفای غاصب شبهه‌ای را مطرح کرده‌اند که امیر المومنین علیه السلام نام فرزند خود به دلیل محبت به عثمان، عثمان گذاشت!
حقیقت چیست؟
بشنوید نظر خود امیر المومنین علیه السلام را:
مرحوم شیخ الفقها ابی الصلاح حلبی روایت کر

نوحه حمیده فرزند مسلم ابن عقیل سلام الله علیه- ملا باسم
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

دریافت
❔سوال شرعی❓ 
⛔ عنوان :    حکم جارو، شانه ناخن چیدن در شب 
سوال:  بفرمائید: آیا این گفته صحت دارد که در شب نباید خانه را جارو زد؟ شانه کردن مو و چیدن ناخن در شب جایز است یا خیر؟ 
☀ الجواب باسم ملهم الصواب☀ خیر این گفته صحت ندارد، جارو زدن، شانه کردن، ناخن چیدن در شب از دید شرع بلامانع است و ایراد شرعی ندارد.
 منبع 1⃣    نجم الفتاوی، کتاب العقائد، 1/382
باسم رب الجمیل
بسمه تعالیبسیار خوب و هنرمندانه و پرچاذبه نوشته شده است.تصویری که از ماه‌های آخر مبارزات نشان می‌دهد، درست و روشن و واقعی است. به گمان من همه ی جوانها و نوجوانهای امروز به خواندن این کتاب و امثال آن نیاز دارند. از نویسنده ی کتاب باید تقدیر و تشکر شود ان شاالله.
#حدیث_مهدوی 
امام جواد(ع)
«الصوت فی شهر رمضان، فی لیلة الجمعة، فاسمعوا و اطیعوا، وفی آخر النهار صوت الملعون ابلیس، ینادی ان فلانا قتل مظلوما،یشکک الناس و یفتنهم، فکم فی ذلک الیوم من شاک متحیر، فاذا سمعتم ذلک الصوت فی رمضان (یعنی: الاول) فلا تشکوا انه صوت جبرئیل، و علامة ذلک انه ینادی باسم المهدی و اسم ابیه».
«نخستین ندای آسمانی در ماه رمضان و در شب جمعه است، آن را گوش دهید و اطاعت کنید. و در آخر روز، شیطان ملعون بانگ برمی آورد که فلانی، مظلوم ک
دیدگاه سید نعمت الله جزایری رضوان الله علیه در مورد ابن عربی
سید نعمت الله جزایری از علمای بزرگ شیعه می‌نویسد:
و أمّا شیخهم و محیّی دینهم ابن عربی، فكان یسمّی إبلیس رئیس الموحّدین لأنّه ما أبى عن سجود آدم ترفّعا و تكبّرا على الحضرة الإلهیة بل كان مقصده أنّه لا یسجد إلّا للّه تعالى، و ذكر نكتة اخرى فی امتناع إبلیس عن السجود و هی أنّه استشعر أنّ الغرض من الأمر بالسجود لآدم أنّ الملائكة إذا اشتغلوا به علّم اللّه سبحانه آدم (علیه السّلام) الأس
باسم رب الجمیل
تنها راه مأیوس شدن دشمنان، قوی شدن ایران است و یکی از مصادیق ایرانِ قوی، مجلسِ قوی است، مجلسی که بتواند با تصویب قوانین لازم و با هدایت دولتها به مسیر مطلوب، کشور را مصونیت ببخشد.تأثیرات مجلس فقط محدود به چهار سال نیست بلکه مجلس قوی و یا مجلس ضعیف و خود باخته با تصمیمات خود می توانند تأثیرات بلندمدتی بر کشور بگذارند.
علاج العقم فی ایران
یشیر علاج الخصوبة إلى الدواء المتبع من أجل مساعدة أولئک الذین یعانون من مشاکل الحمل ً. لذلک، یتم أخذ المساعدة الطبیة الاصطناعیة لمساعدتهم فی هذه العملیة. منذ أن تم استخدام علاج الخصوبة لعلاج حالات العقم عند المرضى، یشار إلیه أیضًا باسم “علاج العقم” (علاج الخصوبة). هذا النوع من المساعدة الطبیة الاصطناعیة  تساعد علی الإنجاب. و هذه العملیه فی تزاید یوما”بعد یوم.
استشارة مجانیة و استفسار السعر
site : www.dryouna.com

ادامه مطلب
باسم رب الجمیل
رهبر انقلاب: به همان اندازه که مجاهدت حسین بن علی و یارانش به عنوان صاحبان پرچم سخت بود، به همان اندازه نیز مجاهدت زینب و مجاهدت امام سجاد و بقیه‌ی بزرگواران، دشوار بود. درسی که اربعین به ما میدهد، این است که باید یاد حقیقت و خاطره‌ی شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت. میدان تبلیغات، میدان بسیار عظیم و خطرناکی است. ۶۸/۶/۲۹
سخنان رهبری(رض) در باره جنگ نرمحتما بخونید و نشر بدید.  جنگ نرم یعنی: از ابلیس تا ابلیسخب این یعنی چه؟این یعنی یه چیزی را ابلیس میاره و باسم دین محمدرسول الله(ص) تموم میکند، ثبت میکندوخودش،بظاهر البته، به جنگِ با اون بلند میشود و مردمی که در نبود ناشر دینِ ناب و اصلی محمدی(ص)،واسطه ما؛ که یکیش این است که مردم دیگر قابل هدایت نیستندو لایق شنیدن کلام الله، نیستند و افرادیم فکر میکنند اون افراد از ماست؟و از ما دین رو میگیره!، که اینطور نبوده و ن
باسم رب الجمیل
«از نظر پیغمبر اکرم، میزان حق، امیرالمؤمنین است. از طریق سنی و شیعه نقل شده است که: «علی مع الحق و الحق مع علی یدور حیثما دار»؛ اگر دنبال حقید، ببینید علی کجا ایستاده است، او چه میکند، انگشت اشاره‌ی او به کدام سو است. زندگی امیرالمؤمنین یک چنین زندگی‌ای است.»بیانات در دیدارمردم بوشهر در روز میلاد امام علی(ع) - ۱۳۸۹/۰۴/۰۵
جادوگری امری شیطانی بودامادرکره جنوبی مرسوم بودکه جادوگرهاهمه چیزرامشخص کنندآینده یک انسان به دست جادوگران بهم میریخت.ممکن بودانسانی موجب فرهنگ برتردرکره جنوبی شوداماازنگاه جادوگرهاآن فرددنیای جادوگرهارامنهدم کند.امکان داشت یک فردبخواهدروابط جادوگران کره درخصوص نسل کشی های تاریخ کره رازیرسوال ببرد.ازاین روافرادزیادی که سوادکمی داشتندبه سراغ افرادی که عمرشان وابسته به خالق همه بودمیرفتند.این افرادزیرآبشاردرحال لهوولعب میگفتندا
باسم رب الجمیل
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «روز میلاد حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌الصّلاةوالسّلام روز باعظمتی است. به فرمایش مرحوم آقای حاج میرزا جواد آقای تبریزی ملکی -عالمِ فقیهِ عارفِ بزرگوار- عظمت روز سوّم شعبان را باید به‌عنوان پرتوی از عظمت حسین‌بن‌علی به‌حساب آورد و به‌شمار آورد؛ روز بزرگی است. در این روز کسی متولد شد که سرنوشت اسلام، به او، به حرکت او، به قیام او، به فداکاری او، به اخلاص او بسته بود. این بزرگوار در تاریخ بشریّت، ی
باسم رب الجمیل
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «ما وارد ماه شعبان شدیم؛ ماه عبادت، ماه توسّل، ماه مناجات؛ وَ اسمَع دُعائی اِذا دَعَوتُک، وَ اسمَع نِدائی اِذا نادَیتُک؛ فصل مناجات با خدای متعال، فصل مرتبط کردن این دلهای پاکْ با معدن عظمت، با معدن نور؛ این را قدر باید دانست. این مناجات شعبانیّه یک تحفه‌ای است که در اختیار ما قرار داده شده است. خب ما دعا خیلی داریم، همه‌ی این دعاها هم پر از مضامین عالی است، امّا بعضی یک برجستگی خاصّی دارند... ماه شعب

ملا باسم

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

دریافت
عملیة شفط الدهون شفط الدهون ، المعروف أیضًا باسم “lipo” هو نوع من الجراحة التجمیلیة التی
جذبت اهتمام العدید من الأشخاص حول العالم. یشیر إلى عملیة شفط
الدهون الزائدة فی أجزاء مختلفة من جسم الإنسان من خلال آلة للشفط وكانیولا
دقیقة. ویمكن اعتبار ذلك وسیلة سهلة لتحقیق اللیاقة البدنیة دون القیام
بأنشطة بدنیة أو حتى اتباع نظام غذائی معین. شفط الدهون هو فی الواقع
الطریقة الوحیدة للتخلص من بعض الدهون المتكدسة دون قضاء الكثیر من الوقت
والطاق
عملیة شفط الدهونشفط الدهون ، المعروف أیضًا باسم “lipo” هو نوع من الجراحة التجمیلیة التی جذبت اهتمام العدید من الأشخاص حول العالم. یشیر إلى عملیة شفط الدهون الزائدة فی أجزاء مختلفة من جسم الإنسان من خلال آلة للشفط وكانیولا دقیقة. ویمكن اعتبار ذلك وسیلة سهلة لتحقیق اللیاقة البدنیة دون القیام بأنشطة بدنیة أو حتى اتباع نظام غذائی معین. شفط الدهون هو فی الواقع الطریقة الوحیدة للتخلص من بعض الدهون المتكدسة دون قضاء الكثیر من الوقت والطاقة لح

ملا باسم

دریافت
باسم رب الجمیل
انقلاب ما انقلاب زینبی است. از اول انقلاب، زنان یکی از برجسته‌ترین نقشها را در این انقلاب ایفاء کردند. هم در خود حادثه‌ی بزرگ انقلاب، هم در حادثه‌ی بسیار بزرگ هشت سال دفاع مقدس، نقش مادران، نقش همسران، از نقش مجاهدان اگر سنگین‌تر و دردناکتر و تحمل‌طلب‌تر نبود، یقیناً کمتر نبود. مادری که جوان خودش را، عزیز خودش را، دسته‌ی گل خودش را هجده سال، بیست سال - کمتر، بیشتر - پرورش داده، با آن محبت مادرانه او را به ثمر رسانده، حالا ا

همیشه عاشقای امام حسین رو توی پیاده روی اربعین در تلویزیون که میدیدم حسرت می خوردم.
همیشه وقتی تعریفایی که از حال و هوای بین الحرمین از دوستانی که توفیق زیارت پیدا می کردن می شنیدم حسرت می خوردم.

ولی امسال نمیدونم چرا یه دلتنگی دارم که داره بی قرارم می کنه.

به همکارام که قراره فردا حرکت کنن گفتم تورو خدا برای منم دعا کنید.

خوشبحالشون که روز عاشورا کربلا هستن.

الان چشمام دیگه نمیتونه تحمل کنه.

من امسال هم محروم شدم.

همه وجودم اشک
بنام خدا
روی پشت بوم دراز کشیدم و سعی میکنم از زندگی لذت ببرم، در شرایطی که دونه دونه امتحانامو خراب کردم و هنوز قراره چند تای دیگه روهم خراب کنم! ولی خب شاد یا غمگین زندگی زندگیست...
مشاورم دیروز بهم گفت با وحود شرایطم این حالت های روحیم طبیعیه و از خودم انتظار بالایی نداشته باسم.یکم اروم شدم و با روشی که بهم پیشنهاد داد یکمی درس خوندم و خداروشکر امتحان امروزم که البته عمومی بود رو بهتر دادم. 
برای اولین بار توی عمرم و به صورت کاملا اتفاقی، چن

علاج العقم فی ایران
یشیر علاج الخصوبة إلى الدواء المتبع من أجل مساعدة أولئك الذین یعانون من مشاكل الحمل ً. لذلك، یتم أخذ المساعدة الطبیة الاصطناعیة لمساعدتهم فی هذه العملیة. منذ أن تم استخدام علاج الخصوبة لعلاج حالات العقم عند المرضى، یشار إلیه أیضًا باسم "علاج العقم" (علاج الخصوبة). هذا النوع من المساعدة الطبیة الاصطناعیة  تساعد علی الإنجاب. و هذه العملیه فی تزاید یوما"بعد یوم.
site : www.dryouna.com

علاج العقم
العقم هو مرض یصیب جهاز التكاثر لدى
داستان جالب از مکالمه امام هادی علیه السلام به زبان ترکی با یک ترک
قطب راوندی رضوان الله علیه روایت کرده است:
ما قال أبو هاشم : كنت بالمدینة حین مر بها بغاء أیام الواثق فی طلب الاعراب، فقال أبو الحسن علیه السلام : « اخرجوا بنا حتى ننظر إلى تعبئة هذا التركی » . فخرجنا فوقفنا ، فمرت بنا تعبئته ، فمر بنا تركی فكلمه أبو الحسن علیه السلام بالتركیة فنزل عن فرسه فقبل حافر دابته . قال : فحلفت التركی وقلت له : ما قال لك الرجل ؟ قال : هذا نبی ؟ قلت : لیس هذا ب
علاج العقم فی ایران
یشیر علاج الخصوبة إلى الدواء
المتبع من أجل مساعدة أولئك الذین یعانون من مشاكل الحمل ً. لذلك، یتم أخذ
المساعدة الطبیة الاصطناعیة لمساعدتهم فی هذه العملیة. منذ أن تم استخدام
علاج الخصوبة لعلاج حالات العقم عند المرضى، یشار إلیه أیضًا باسم "علاج
العقم" (علاج الخصوبة). هذا النوع من المساعدة الطبیة الاصطناعیة  تساعد
علی الإنجاب. و هذه العملیه فی تزاید یوما"بعد یوم.
site : www.dryouna.com

علاج العقم
العقم هو مرض یصیب جهاز التكاثر ل
باسم رب الجمیل
«ما باید راجع به حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) از این نگاه دوّم، یعنی اسوه بودن و مثال بودن نگاه [کنیم]. خدای متعال در قرآن راجع به دو زن به‌عنوان اسوه‌ی مؤمنین و دو زن [به‌عنوان] نمونه‌ی کافرین -ضَرَبَ اللهُ مَثَلًا لِلَّذینَ ءامَنُوا امرَاَتَ فِرعَون، و بعد از یک آیه: وَ مَریَمَ ابنَتَ عِمرٰن- مثال زده است و برای مؤمنین -نه برای زنهای مؤمن؛ مرد و زن- دو نمونه آورده است. با این نگاه میشود به این بزرگواران نگاه کرد به‌عنوان نمو
باسم رب الجمیل
 ملّت ایران نشان داد که از خطّ مجاهدتِ شجاعانه دفاع میکند، ملّت ایران نشان داد که به نمادهای مقاومت عشق می‌ورزد، ملّت ایران نشان داد که طرف‌دار مقاومت است، طرف‌دار تسلیم نیست. آن کسانی که سعی میکنند چیز دیگری را از ملّت بزرگ ما به مردم و به افکار بیگانگان یا افکار عمومیِ داخل نشان بدهند، با صدق و صفا با مردم رفتار نمیکنند؛ ملّت این است، ملّت طرف‌دار ایستادگی است، طرف‌دار مقاومت است، ملّت طرف‌دار ایستادگی در مقابل زورگوی
                      اللهم احفظ هذالدعا من الزلزله و الفجاه و الوباء
بسم الله الرحمن الرحیم
1= لا اله الا الله  علیه توکلت و هو رب العرش العظیم ما شاء الله کان وما لم یشا لم یکن اشهد ان
الله علی کل شی قدیر وان الله قد احاط بکل شی علما اللهم انی اعوذ بک من شر نفسی وشر کل
دابة انت اخذ بناصیتها ان  ربی علی صراط المستقیم

2= اللهم انی اتوجه الیک بنبیک نبی الرحمة و اهل بیته الذین اختر تهم علی علم علی العالمین اللهم
فذلل لی صعوبتها و حزونتها واکفن
شفط الدهون ، المعروف أیضًا باسم “lipo” هو نوع من الجراحة التجمیلیة التی جذبت اهتمام العدید من الأشخاص حول العالم. یشیر إلى عملیة شفط الدهون فی ایران الزائدة فی أجزاء مختلفة من جسم الإنسان من خلال آلة للشفط وکانیولا دقیقة. ویمکن اعتبار ذلک وسیلة سهلة لتحقیق اللیاقة البدنیة دون القیام بأنشطة بدنیة أو حتى اتباع نظام غذائی معین. شفط الدهون هو فی الواقع الطریقة الوحیدة للتخلص من بعض الدهون المتکدسة دون قضاء الکثیر من الوقت والطاقة لحرقها. ف

سلام بر حسین(باسم کربلایی)

السلام علیک یا ابا عبدالله
و علی الارواح التی حلت بفنائک
علیک منی سلام الله ابدا ما بقیت و بقی الیل و النهار
و لا جعله الله  آخر العهد منی
باسم رب الجمیل
بحش زن، خانواده و سبک زندگی KHAMENEI.IR (ریحانه) با همکاری انتشارات انقلاب اسلامی اقدام به برگزاری مسابقه‌ی کتابخوانی با محوریت کتاب «مطلع عشق» می‌نماید.این کتاب گزیده‌ای از رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی به زوج‌های جوان است؛ اما به آن معنا نیست که این کتاب تنها مورد استفاده‌ی تازه‌عروس و دامادها قرار خواهد گرفت؛ بلکه همه‌ی خانواده‌های ایرانی و حتی نوجوانانی که در آینده میخواهند تشکیل خانواده دهند، می‌توانند از این کتاب به
توضیحاتی از کتاب
کتاب زیبای گویندگی و فن بیان که به همت مرکز تحقیقات و توسعه رادیو به نگارش در آمه است یکی از کتاب های مفید و زیبا در مورد فراگیری گویندگی و فن بیان است.
علی رغم اینکه از عصر فضا ، اتم و فناوری های نوین گذر کرده ایم اما در مواجه با تمامی اعمال روزمره زندگیمان جای خالی روابط بین انسان ها ، روابط مستحکم ، سالم و بر اساس احترام متقابل و بدور از هر گونه تکلف و تجمل ، در یک کلام ساده گویی و رساندن مطلب مورد نظر به مخاطب دیده می شود ،
روز
مَبْعَث ،روزی است که پیامبر اسلام(ص) ، به درجه پیامبری برگزیده شد و
مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج
دهد و پیام وحی را به مردم برساند. حضرت محمد( ص) در این زمان چهل سال داشت
و در مکه زندگی می‌کرد.
مقدمه
بی ‏تاب از حرارت تکلیم، از قله «نبوت» باز می‏ گردد.اینک ندای «اقرأ باسم ربک الذی خلق» در جانِ روشن پیامبر صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله طنین انداخته است .قرآن، بر قلب مبارک پیامبری نازل می‏ شود که امین و
آنچه لازم است در ابتدا بدانیم اینست که در وهله ی نخست بعثت پیامبر و نزول قرآن واژه ای به نام الله در این کتاب خود نمایی نمیکند.حتی آیات نخستین وحی با کلمه "ربّ" آغاز میشود:
اِقرأ باسم ربّک الذی خَلَق
بخوان بنام خدایت که بیافرید
سپس واژه الله حضورش در قرآن پررنگ تر میشود تا جائیکه تبدیل به شعار اسلام میشود:لا اِلهَ اِلّا الله
درکتاب قرآن واژه " الله " به خداوند اختصاص دارد.با وجود اینکه در قرآن اسامی متعددی برای خداوند مورد استفاده قرار گرفته ا
مبعث رسول اکرم(ص)

بی ‏تاب از حرارت تکلیم، از قله «نبوت» باز می‏ گردد.اینک ندای «اقرأ باسم ربک الذی خلق» در جانِ روشن پیامبر صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏آله طنین انداخته است .قرآن، بر قلب مبارک پیامبری نازل می‏ شود که امین وحی است و دلسوز مؤمنان...مردی از نسل ابراهیم، به پیامبری مبعوث می‏ شود تا دیگر بار کعبه را از آلایش بت‏ها پاک سازد.پیامبری می ‏آید تا تجلی رحمتِ خداوند باشد... -------------------------------------------------بعثت
پیغمبر اسلام یا برانگی
تهدف عملیة تغییر صمام القلب لزرع صمام قلب جدید، صناعی أو بیولوجی، مکان الصمام المصاب، والذی یقع بین حجرات القلب، حفاظا على سلامة أدائه. هنالک أربعة صمامات فی القلب، وهی تفصل بین حجرات القلب العلویة (الأذینین) وحجرات القلب السفلیة (البطینین)، کما أنها تفصل بین حجرات القلب والشرایین الرئیسة: الصمام التاجی (الذی یعرف أیضاً باسم الصمام المیترالی)، الصمام الثلاثی الشرفات (Tricuspid)، الصمام الأبهری (الأورطی)، والصمام الرئوی.
وظیفة صمامات القلب هی
بسم الله الرحمن الرحیم
نکته:
در آیات کریمه ی قرآن حکیم ک دقت می کنیم می بینیم در 115 جایگاه و موطن، کلمه ی « بسم » آمده و در چهار جایگاه و موطن، کلمه ی « باسم ». در 115 جایگاه، بدون « الف » و در چهار جایگاه، با « الف ».
نکته:
در آیات حکیم قرآن مجید، در آن 115 موطن و جایگاه، « بسم الله » است و در آن چهار موطن و جایگاه، «بسم ربّ ».
پس « اسم الله » را مفهوم و تجلّی و ظهوری است و « اسم ربّ » را مفهوم و تجلّی و ظهوری دیگر.
آنجا ظهور و تجلّی در مقام الوهیّت است
ببخشید چقدر مطالعه دارید؟؟؟؟
کم
علتش چیه؟
حالم بهم میخوره!!! چرا؟

علت دیگه ای که قبلا هم در مورد مطالعه بحث شد....فونتها و مانیتور ها و تخته وایت بردها و تخته سیاه ها و برگه کاغذها ووو... که خوندن رو بشدت آزار دهنده، کوووورررررر کننده، قطع کننده انگیزه خوندن، از یه کم دور نمیشه خوند و محوه کلا و جدیدددد هم ساخته شده جدید...طرف احساس میکنه که چشاش کووورره دیگه چی شد!!!! از اونور هم مافیای پزشکی درمانی که با اون دستگاههای ساخت ابلیسشون بیناااااااا
   JIKJIK,PISHI              انجمن ادبیات داستانی دریچه کلیک کنید}{}{}{}{ 
 رشت تن پوش زرد خزان به تن دارد ، وباغ بزرگ هلو در خط خمیده ی گذر امین الضرب به خواب فرو رفته ، پسرکی در همسایگی بنام شین ، میگفت ؛ غروب های خزان خورده ی ایام در دلش بشکه های هجران عشق بهار را جابجا میکنند ، اما نمیدانم کدام بهار را میگفت!?... بهار رفته بر باد تقویم چهار برگ دیواری را?.. یا بهار جفای مهربانی که نرفته از یادش را ...? 
لباسهایم را پوشیدم، آنقدر لاغر شده بودم كه در تنم مى ر
#تفسیر سوره حمد
#«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ»
 عن النبی (صلی الله علیه و آله): کل أمر ذی بال لم یبدأ فیه باسم الله فهو أبتر»
 ترجمه: هر امر مهمی که بدون بسم الله آغاز شود به نتیجه نخواهد رسید.
باء در بسم الله: به معنای استعانت است در عربی گفته می‌شود کتبت بالقلم (یعنی با قلم نوشتم)
  اسم: به معنای نام و نشان
#مخلوقات نیازمند محض به خداوند
 قبل از بیان ادامه بحث لزوماً باید مقدمه‌ای در نوع رابطه خلقت با خداوند بیان شود؛
 بنا بر نظر
صلوات بر «محمد و آل محمد» از جمله دعاهای ارزشمندی است که از جایگاه بلندی برخوردار بوده و جدا از اجر معنوی که برای انسان به ارمغان می آورد، گره های کوچک و بزرگ نیز به برکت آن گشوده می شود.در اهمیت «صلوات» همین بس که خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:
«إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَى النَّبِیِّ یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِیماً»خداوند و فرشتگانش بر پیامبر درود می‏ فرستند، اى کسانى که ا
سالهای طولانی بود که مردم جهان به خصوص مردم جزیرة العرب از نور مستقیم خورشید نبوت دور گشته و در تاریکی جهل و خرافات غوطه‌ می‌خوردند، از گردابی بیرون آمده، در گردابی دیگر فرو می‌رفتند. با آلودگی به اشرافیت، غارتگری، قساوت، تعصبات نژادی، قبیله‌ای، مادیگری و بت پرستی فضایل اخلاقی پایمال و رذایل اصول زندگی گشت.

دوران بعثت در کلام امیرالمؤمنین (ع)
امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند:
«خداوند پیامبر اسلام (ص) را زمانی فرستاد که مردم در فتنه‌ها گرفت
معرفی جاذبه های استان خوزستان
3.    اهواز
    پل معلق و رودخانه کارون و سواحل آن بقعه علی ابن مهزیار اهوازی
    دخمه هایی که در دل کوه کنده شده و در ابتدا معبد زرتشتیان بوده و بعدا مکانی برای مدفن شده است ( گورستان باستانی )
    تالاب بامداژ اهواز
    جمعه بازار اهواز
    پارک جنگلی گمبوعه

4.    ایذه

نقوش برجسته کتیبه های به خط عیلامی به نام پادشاهی موسوم به "هانی" پسر " تاهی هی"
    قبه الامام رضادیمی
    قلعه صالح آباد
    مرقد السد احمد
به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی - خبری تاریخ تطبیقی؛ درباره نبی اکرم(ص) داستان ساختگی زیادی مطرح می شود که در ادامه نمونه ای از آن را ملاحظه می کنید؛
بنابراین وقتی جبرئیل به پیامبر(ص) می‌گوید «اِقرَء»، آن حضرت می‌داند که باید از حفظ بخواند. اگر یک نفر به شما گفت بخوان، در حالی‌که قرار بر این است که از حفظ بخوانید، آیا جوابش این است که «من خواننده نیستم»؟ آیا پیامبر اسلام(ص) نمی‌توانست از حفظ، حداقل به مقدار چند کلمه بگوید؟
در این داستانِ نق
به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی - خبری تاریخ تطبیقی؛ درباره نبی اکرم(ص) داستان ساختگی زیادی مطرح می شود که در ادامه نمونه ای از آن را ملاحظه می کنید؛
بنابراین وقتی جبرئیل به پیامبر(ص) می‌گوید «اِقرَء»، آن حضرت می‌داند که باید از حفظ بخواند. اگر یک نفر به شما گفت بخوان، در حالی‌که قرار بر این است که از حفظ بخوانید، آیا جوابش این است که «من خواننده نیستم»؟ آیا پیامبر اسلام(ص) نمی‌توانست از حفظ، حداقل به مقدار چند کلمه بگوید؟
در این داستانِ نق

1-مانع فعالیت زنان در جامعه
اولا باید گفت ارتباط مستقیمی بین حجاب و فعالیت وجود ندارد، ما فرد بی حجاب فعال/غیرفعال و باحجاب فعال/غیرفعال داریم. دوما در اسلام طبق آیات همه ی مردم، چه زن چه مرد تکلیف دارند در اجتماع حضور موثر داشته باشند و این حضور به معنی نقش و اثرگذاری در جامعه است نه لزوما حضورفیزیکی چه بسا افرادی که 24ساعت سخت کار میکنند ولی نه بر روان خود نه خانواده نه تربیت فردی مؤثر نقش نداشه اند، متاسفانه خاطرات ناگوار همراه با تبلیغات
گشت مبعوث آن که عالم زنده شد از کیش اواز حرا آیات رحمان و رحیم آمد پدید
از حرا آیات رحمان و رحیم آمد پدیدیا نخستین حرف قرآن کریم آمد پدید
صوت اقرأ بسم ربک مى رسد بر گوش جانیا که از کوه حرا خلق عظیم آمد پدید
بانگ توحید است از هرجا طنین افکن به گوشفانى اصحاب شیطان رجیم آمد پدید
سید امى لقب بر دست قرآن مى رسدیا به گمراهان صراط مستقیم آمد پدید
فاش گویم عقل کل فخر رسل مبعوث شدآن که گردد ز اعجازش دو نیم آمد پدید
قصه لولاک باشد شاهد گفتار منیعنى امشب ع
باسم رب الجمیل
سرفصل توصیه‌های اخلاقی و معنوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدارهای دانشجویی
حفظ دین و تقوا برای جوانان آسان‌تر است
دل نورانی و پاکیزه جوانی را قدر بدانید
در معنویت و اخلاق آرمان‌گرا باشید
در مسائل دینی کار معرفتی عمیق انجام بدهید
بنیه اعتقادی خود را با خواندن صحیفه سجادیه تقویت کنید
پرهیز از گناه مهم‌ترین کار برای اعتلای معنوی است
نماز را اول وقت، با حضور قلب و به جماعت بخوانید
با قرآن مأنوس شوید و هر روز قرآن بخوانی
باسم الجمیل
سرفصل توصیه‌های اخلاقی و معنوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدارهای دانشجویی
حفظ دین و تقوا برای جوانان آسان‌تر است
دل نورانی و پاکیزه جوانی را قدر بدانید
در معنویت و اخلاق آرمان‌گرا باشید
در مسائل دینی کار معرفتی عمیق انجام بدهید
بنیه اعتقادی خود را با خواندن صحیفه سجادیه تقویت کنید
پرهیز از گناه مهم‌ترین کار برای اعتلای معنوی است
نماز را اول وقت، با حضور قلب و به جماعت بخوانید
با قرآن مأنوس شوید و هر روز قرآن بخوانید
شناسنامه ی قرآن
نام: قرآن، قرآن یک کلمه ی عبری است
 اسم اصلی قرآن فرقان می باشد
لقب قرآن: مجید
زبان قرآن:عربی
زمان نزول: ماه رمضان , شب قدر
محل نزول: مکه مکرمه, غار حرا
فرستنده: الله جل جلاله
ملکه وحی: حضرت جبرئیل
گیرنده: حضرت محمد 
تعدادوحی:۲۴۰۰۰ مرتبه
مدت نزول:۲۳ سال
اولین آیه: إقرا باسم ربک الذی خلق
اولین سوره: العلق
آخرین سوره: النصر
آخرین آیه: الیوم اکملت لکم دینکم
تعدادجزء:۳۰ جزء
تعداد سوره:۱۱۴ سوره
با عظمت ترین آیه: آیت الکرسی
طولانیترین س
شناسنامه ی قرآن
نام: قرآن، قرآن یک کلمه ی عبری است
 اسم اصلی قرآن فرقان می باشد
لقب قرآن: مجید
زبان قرآن:عربی
زمان نزول: ماه رمضان , شب قدر
محل نزول: مکه مکرمه, غار حرا
فرستنده: الله جل جلاله
ملکه وحی: حضرت جبرئیل
گیرنده: حضرت محمد 
تعدادوحی:۲۴۰۰۰ مرتبه
مدت نزول:۲۳ سال
اولین آیه: إقرا باسم ربک الذی خلق
اولین سوره: العلق
آخرین سوره: النصر
آخرین آیه: الیوم اکملت لکم دینکم
تعدادجزء:۳۰ جزء
تعداد سوره:۱۱۴ سوره
با عظمت ترین آیه: آیت الکرسی
طولانیترین س
⚡️یا حی یا قیوم⚡️
@keranat12
❕هیچ می دانستید❕
در مورد مداحی که *ملاباسم کربلایی* برای زائران اربعین خوانده و بسیار زیاد از سیمای ملی و دیگر رسانه های شیعیان جهان پخش میشود.
⁉️ماجرایش  چیست ؟
آیا میدانید که این شعرش را یکی از مراجع بزرگ نجف خواب دیدن که حضرت امام حسین علیه السلام این شعر را می خوانند برای زوار  اربعین ایشان صبح که از خواب برخواستند همه شعر را به یاد داشته اند  و بعداً توسط آقای *باسم کربلایی* مداحی می شود.
ترجمه نوحه را در زیر م
انستقرام
انستقرام
تم إنشاء البرنامج أو الشبکة الاجتماعیة Instagram فی عام 2010 والتی حولت عالم التصویر الفوتوغرافی والأفلام والسلفیة والشبکات الاجتماعیة. إذا لم تکن قد عملت بالفعل مع موقع التواصل الاجتماعی الشهیر Instagram ولا تعرف کیفیة العمل مع هذا البرنامج ، فاتبعنا من قسم التکنولوجیا الأکثر ذکاءً للتعرف على عملیة العمل مع أشهر تطبیق مشارکة الصور فی العالم على الهواتف الذکیة. .نصیحة رقم 1: لحذف حساب Instagram ، یجب تسجیل الدخول عبر موقع Instagram نفسه.
به گوشه‌ای بنشین خُشدل و تماشا کنکه کس به یاد ندارد چنین عَجَب‌زَمَنی
کانال آخرالزّمان، می‌کوشد خانندگانش را، دور از هدفهای شخصی، بازیهای سیاسیِ سرگرم و گمراه‌کننده با رویدادهای شگفت‌انگیز آخرالزّمان آشنا سازد. این کانال به هیچ حزب و گروه سیاسی وابستگی ندارد و می‌خاهد با ارائۀ آموزه‌های مهدوی و آخرالزّمانی خداباوران را به آینده‌ای روشن امیدواری دهد و با افزایش آگاهی و صبر مردمان این روزگار، گاه به بیان برخی دردهای بیچارگان و ستمد
   لقب بهاء برای حسینعلی نوری
خداوند متعال انبیائی که برگزیده به هر یک لقب خاصی داده و او را به آن لقب مفتخر نموده است. مانند لقب صفیّ الله برای حضرت آدم ابوالبشر‌. نبیّ الله برای حضرت نوح. خلیل الله برای حضرت ابراهیم. کلیم الله برای حضرت موسی بن عمران. روح الله برای حضرت عیسی و رسول الله، حبیب الله و خاتم النبیین برای حضرت محمّد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم
  اما در مورد پیامبر خود خوانده فرقه ضالّه بهائیت یعنی میرزا حسینعلی نوری مازندران

#ThePromisedSaviour
على الرّغم أن العدالة هذه الأیّام هی مطیة یلوکها مدّعی حقوق الإنسان، لکن لن یطول الأمر حتّى تقوم حکومة المخلّص العالمیة لتعمّ العدالة الاجتماعیّة کل أنحاء المعمورة. #ThePromisedSaviour
Although justice is just a mean for human rights’ advocators these days, social justice will be established in the global government of the Savior soon...  #ThePromisedSaviour                    المهدی الموعود هو مخلّص آخر الزمان، هو کموسى الذی خلّص بنی اسرائیل من ظلم فرعون وهداهم الى الصراط المستقیم، سینجی البشریة وسیقودهم نحو
موضوع:روز معلم
تهیه کننده :نرگس رفیعی
با همکاری شورای دانش اموزی و شورا بسیج و تشکیلات پیشتازان
مرکز فرزانگان متوسطه دوم
سال تحصیلی 98-97
آشنایی با روز معلم
روز 12 اردیبهشت در تقویم جمهوری اسلامی ایران، روز معلم
نامگذاری شده است.پس از پیروزی انقلاب‌اسلامی و شهادت استاد مرتضی مطهری در روز 12
اردیبهشت ماه سال 1358 توسط گروه فرقان، این روز به عنوان روز معلم نامگذاری شد.
 استاد مطهری در روشنگری اقشار باسواد به ویژه قشر فرهنگی جامعه قدم‌های
اساسی ب
بهشت ،
می خواهم بنویسم اما این بار متفاوت تر از همیشه این نوشته ام عطر و بوی دیگری دارد این یکی با همه ی آن درد دل های دیگر فرق می کند، این نوشته بوی بهشتی دارد بهشتی که نه تنها بهشتم بلکه همه ی زندگی ام هست ،همه ی زندگی ام انگار خدا من را با تمام مهربانی و عطوفتش انتخاب کرده بودو به دستان مبارک امام زمان سپرده بود...
باید بگویم آخر منم و همین بهشت، همین بهشت زمینی، گرچه که خودم بخشی از این بهشت را در همسایگی خویش دارم اما حالا دلم هوس کرده در هوا

ولادت پیامبر اکرم
عموم سیره نویسان اتّفاق دارند که تولّد پیامبر گرامی اسلام – صلی الله علیه و آله- در عام الفیل در سال 570 میلادی بوده است. زیرا آن حضرت به طور قطع، در سال 632 میلادی درگذشته است و سنّ مبارک او 62 تا 63 سال بوده است. بنابر این، ولادت او در حدود 570 میلادی خواهد بود..
اکثر محدثان و مورخان بر این قول اتفاق دارند که تولد پیامبر، در ماه « ربیع الاول » بوده، ولی در روز تولد او اختلاف دارند. معروف میان محدّثان شیعه این است که آن حضرت، در هفد

یک درس فراموش‌نشدنی
یادآوری بعثت به معنای یادآوری یک حادثه‌ی تاریخی نیست -این آن نکته‌ای است که ما باید در مواجهه‌ی با این حادثه‌ی بزرگ و این خاطره‌ی ارجمند بشری و انسانی همیشه به یاد داشته باشیم- بلکه تکیه‌ی بر این خاطره‌ی پرشکوه در حقیقت تکرار و مرور یک درس فراموش‌نشدنی است در درجه‌ی اول برای خود امت اسلامی؛ چه آحاد امت، چه برجستگان و نخبگان امت -سیاستمداران، دانشمندان، روشنفکران- و در درجه‌ی بعد برای همه‌ی آحاد بشریت. این، تکرا
«وَ اتَّبَعُوا ما تَتْلُوا الشَّیاطینُ عَلی مُلْکِ سُلَیْمانَ وَ ما
کَفَرَ سُلَیْمانُ وَ لکِنَّ الشَّیاطینَ کَفَرُوا یُعَلِّمُونَ النَّاسَ
السِّحْرَ وَ ما أُنْزِلَ عَلَی الْمَلَکَیْنِ به بابلَ هارُوتَ وَ مارُوتَ
وَ ما یُعَلِّمانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّی یَقُولا إِنَّما نَحْنُ فِتْنَةٌ
فَلا تَکْفُرْ فَیَتَعَلَّمُونَ مِنْهُما ما یُفَرِّقُونَ بِهِ بَیْنَ
الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ وَ ما هُمْ بِضارِّینَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلاَّ
بِإِذْنِ
دلیل دوم: سنة
ابتدای سال تحصیلی عرض کردیم مجوزون و معتقدان به حجیت خبر واحد به چهار دلیل کتاب، سنت، اجماع و عقل تمسک کرده‌اند برای اثبات حجیت خبر واحد. دلیل اول که آیات بود تمام شد و مرحوم شیخ انصاری نتیجه گرفتند هیچ یک از آیات دال بر حجیت خبر واحد نیست.
دومین دلیلی که بر حجیت خبر واحد مورد استدلال قرار گرفته سنت و روایات است.
البته روشن است که در این دلیل باید تواتر روایات را ثابت کنند که به طور قطعی و یقینی حجیت خبر واحد ظنی ثابت شود و الا نمی
کل شیء حول زراعة الحواجب
کل شیء حول زراعة الحواجب
فی عالم الیوم، یعد وجود حاجبین راقیین معیارًا شائعًا جدًا للأزیاء والجمال لأی شخص، لذلک یرغب الکثیر من الناس فی الحصول على حواجب متطور. أحد التدابیر التی یمکن استخدامها لهذا الغرض هو زراعة الحواجب الطبیعی الذی أصبح شائعًا جدًا فی السنوات الأخیرة.    
ما هو زراعة الحواجب وکیف یتم ذلک؟
زراعة الحواجب هو واحد من أکثر الإجراءات الجمالیة والتصالحیة فی العالم لزیادة عدد خیوط الحاجب وأیضا زیادة
در جامعه انسانى, اساسى ترین کار, تعلیم و تربیت است. کسى که این رسالت را به دوش مى کشد ((معلم)) است. کار معلمى به هرگونه تلاشى که براى هدایت, تکامل و تعلیم و آموزش انسان, صورت مى گیرد اطلاق مى شود, براساس همین تعریف است که پیامبران, معلم بشر خوانده مى شوند, هم چنین پدر و مادر و دیگر اعضاى خانواده نسبت به کوچک ترها نقش معلم را دارند. اما در نام گذارى طبقات مختلفى که وظیفه تعلیم و تربیت را بر عهده گرفته اند, اصطلاحا تنها به یک طبقه ((معلم)) مى گویند; یعنى

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین

اعتقاد به اصول دین باید از روی تحقیق باشد، نه تقلید.کسی که به اصول دین اعتقاد ندارد، از دین بیرون است. در آغاز برخی از رساله‌های عملیه از اصول دین سخن رفته‌است. توحید، نبوت و معاد اصول دین اسلام‌اند و دو اصل امامت و عدل از مسلّمات مذهب شیعه‌اند و هر کس به آنها ایمان ندارد از مذهب شیعه بیرون است گر چه از اسلام بیرون نیست. اصول دین مقدس اسلام پنج است:

1 ـ توحید 2 ـ عدل 3 ـ نبوت 4 ـ امامت 5 ـ معاد.

1ـ توحید

توحید آن است که انسان بداند جهان ر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها